چگونه یک سشوار خوب بخریم

سشوار خوب دارای چه ویژگی هایی است؟ چطور یک سشوار خوب خریداری کنم؟ از کجا بدونم یک سشوار مناسبه ؟ وبهترین نمونه سشوار موجود در بازار کدام است؟ ما در این مطلب به این سوالات کامل توضیح دادیم  پس در ادامه همین مقاله با ما همراه باشید.

حتما تا به حال قصد خرید سشوار را داشته اید و وقتی وارد فروشگاه لوازم خانگی می شوید و از فروشنده در مورد مدل و قیمت سشوار سوال می کنید. چند نمونه از مارک های گوناگون سشوار را به شما نشان می دهند. که هر کدام خصوصیات و مشخصات متفاوتی دارند. و آنقدر مدل های مختلفی در بازار موجود است که شما گیج خواهید شد که کدام نمونه را انتخاب کنید. اگر در مورد یک سشوار خوب تحقیق نکرده باشید حتما ار فروشنده خواهید پرسید که بهترین نمونه سشوار از نظر شما کدام است. و مشتری های شما از کدام نمونه بیشتر راضی بودند. ما به شما می گوییم که چه معیارهایی برای انتخاب یک سشوار درجه یک داشته باشید.

 

مهمترین معیارهای انتخاب یک سشوار خوب

 

برای سفارش و خرید یک سشوار خوب و قوی باید مواردی از قبیل مدل و نوع موتور، قدرت پرتاب و باد گرم و سرد و نوع المنتی که در داخل آن به کار رفته و حتی کیفیت دکمه های روی سشوار و امکاناتی که دارد توجه کرد. لازم است که بدانید سشوار ها به چند دسته تقسیم می شوند که با توجه به کاری که می خواهیم انجام دهیم باید به نوع و مدل سشوار دقت کنیم و بعد سشوار مورد نظر خود را خریداری نماییم.

سشوار ها به دسته های گوناگون حرفه ای، خانگی، مسافرتی تقسیم می گردند. در ادامه  چند نمونه از مهمترین معیارهای انتخاب کردن یک سشوار عالی را خدمتتان عرض می کنیم.

 

۱- نوع موتور سشوار

 

نوع موتور یکی از موارد مهم و اساسی خرید سشوار است. ما دو نمونه موتور داریم. یکی موتور DC که مخصوص سشوارهای خانگی می باشد و اصطلاحا جزو موتورهای سبک به شمار می رود. و نمونه دیگر موتورهای خیلی قوی به نام AC هستند که بیشتر در آرایشاگاها مورد استفاده قرار می گیرند و مخصوص موتور سشوارهای حرفه ای آرایشگری هستند.

موتور AC که مخصوص سشوارهای دارای موتور سنگین می باشد. المنت و موتور دارای دو برق جدا از هم هستند. و به همین خاطر روی دستگاه سشوار دو عدد دکمه قرار گرفته که یکی مخصوص تنظیم سرعت و دیگری برای کنتریل درجه حرارت است. دکمه ای که برای درجه حرارت می باشد دارای سه وضعیت باد ملایم، گرم، سرد هست این سشوارها جزو سشوارهای حرفه ای به شمار می روند و چون دارای سیستم برقی جدا هستند دکه خاموش و کم و زیاد دارند که به راحتی قابل تنظیم می باشد. این سشوارهای حرفه ای برای کار در آرایشگاه و عمل براشینگ بسیار مناسب هستند.

موتور DC که متعلق به سشوارهای با موتور سبک می باشد. و جزو سشوار خانگی به شمار می روند، موتور و المنت برق جدا ندارند و با هم یکی هستند. و به همبن علت دارای فقط یک کلید در روی دستگاه است. که دارای حالت خاموش، باد ملایم و حرارت کم و باد نسبتا زیاد و درای حرارت بسیار بالا هم هست.

 

۲- توان مصرفی سشوار

 

توان مصرفی یکی دیگر از موارد بسیار مهم و ضروری در تعیین عملکرد و کارایی سشوار می باشد.  اگر قصد خرید سشوار برای مصرف خانگی را دارید از سشواری استفاده نمایید که توان قدرت آن زیر ۲۰۰۰  وات به پایین باشد. اما اگر برای مصارف سالن های زیبایی و آرایشگاه ها می خواهید باید حتما توان مصرفی روی ۲۰۰۰ وات به بالا باشد.

سشوار یک وسیله برقی خانگی پرمصرف است که برق زیادی را مصرف می کند. و بیشترین مصرف برق سشوار مربوط به المنت آن است و اصلا موتور برق زیادی مصرف نمی کند.

توجه: حتما دقت کنید که سشوارهای تقلبی در بازار بسیار زیاد شده که برق بسیار بالایی مصرف می کنند و موتور ضعیفی دارند و دارای توان وات ۳۰۰۰ هستند. استفاده از این سشوارها و خریدشان اصلا توصیه نمی شود چون موتورشان زود می سوزد و برق زیادی هم مصرف می کنند که اصلا کارایی لازم را ندارند. حداکثر توان یک سشوار عالی و با کیفیت بین ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ وات می باشد. حتما در هنگام سفارش و خرید سشورا به وات مصرفی دستگاه دقت کنید که اگر بالاتر از این مقداری که گفتیم باشد حتما سشوار تقلبی و غیر اصل است.

 

۳- سشوار با فناوری تولید یون

 

اگر برای آرایشگاه می خواهید از سشوار استفاده کنید یکی از موارد بسیار مهم فناوری تولید یون است. بعضی از سشوارها این تکنولوژی را دارند به طوری که یک مولد تولید کننده یون در درونشان دارند. سشوارها این قابلیت را دارند به خاطر این که مو را بهتر خشک کنند و چربی که در داخل تار مو وجود دارند را حفظ و مواظبت کرده و نمی گذارند که تارهای مو به هم بچسبد و حالت وزی پیدا کند.

ما دو نمونه سشوار دارای قابلیت آیونیک داریم. دسته اول کلید ایونیک بر روی انها وجود دارد که وقتی موها وز می شوند با نگه داشتن دکمه آیونیک بار مثبتی که در موها وجود دارد کاملا خنثی شده و موها لخت می کند و از وز شدن جلوگیری می کند. و دسته دوم هم سشوار های کاملا ایونیک هستند که برای انجام این کار نیازی به نگه داشتن دکمه نیست و به صورت اتوماتیک عمل می کنند.

 

متاسفانه سشوارهایی که در بازار به فروش می رسند و با نام حرفه ای عرضه می شوند این قابلیت را نداشته و برای آرایشگاها کاربردی ندارند. پس اگر قصد خرید سشوار برای آرایشگاه را دارید حتما قبل از خرید به داشتن این قابلبت دقت کنید چون داشتن این فناوری بسیار مهم است. و حتما در هنگام خرید به تمام ایونیک بودن آن دقت لازم را داشته باشید. البته نه تنها برای مصرف ارایشگاه بلکه برای مصرف خانگی هم اگر این قابلیت کاربردی را داشته باشد بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

۴-سشوار با فناوری تورمالین

 

آیا می دانید تورمالین چیست؟ بله درست است تورمالین نوعی سنگ معدنی است که در هنگام حرارت دیدن یک نوع بار الکتریکی از خود تولید می کند. کاری که این دسته از سشوارهای تورمالین انجام می دهند مثل تقریبا سشوار آیونیک است اما به طور کلی سیستم کارشون فرق می کند. تولید یون منفی از خواص این نمونه سشوار است و زمانی فعال می گردد که دمای ان بالا برود و چون به ماده ای به نام تورمالین برنه سشوار اغشته شده این خاصیت فعال خواهد شد.

 

چه تفاوتی بین سشوار آیونیک و سشوار تورمالین وجود دارد

یکی از تفاوت های این دو نمونه سشوار این است که در نمونه ایونیک برای تولید یون منفی نیاز به برق مستقیم هست اما در نمونه تورمالین اصلا نیازی به برق به صورت مستقیم وجود ندارد. دومین مورد این است که در تورمالین وقتی یون منفی شروع به تولید شدن می کنند که حرارت دستگاه خیلی بالا باشد اما در نمونه آیونیک حتی در باد سرد هم تولید یون امکان پذیر خواهد بود.

 

۵- تنظیم حرارت و سرعت و دکمه باد سرد

 

دکمه تنظم درجه حرارت در سشوارهای برقی قسمت بسیار مهمی است که باید جداگانه روی سشوار باشد. و به وسیله آن بتوان حرارت دستگاه را مشخص کرد. دکمه باد سرد هم اهمیت خاصی دارد از این جهت که وقتی مو داغ است شما می توانید درجه حرارت را ناگهانی کم کنید تا به مو مدل دلخواه خود را بدهید. پس برای جهت دادن به مو و حالت دهی داشتن کلید باد سرد  هم مهم و مناسب می باشد.

شما با داشتن یک سشوار خوب و حرفه ای حتی می توانید سرعت پرتاب باد را تنظیم کنید و هرچه کارایی و امکانات سشوار بیشتر باشد در هنگام کار با آن بیشتر به کار می آید و کارایی خواهد داشت.

 

۶- دکمه های خاص بر روی سشوار

 

در برخی از سشوارها یک سری دکمه های کاربردی وجود دارد. اگر بخواهیم به صورت مثال عرض کنیم دکمه توربو و یا دکمه کاهش و افزایش سرعت که کاربردهای زیادی دارند دیده می شود. نقشی که کلید توربو دارد این است که برای عمل براشینگ بسیار مناسب است. و برای کارهایی مثل شینیون و یا مش کردن و حالت دادن و رنگ کردن مو کلید کم کننده سرعت مناسب می باشد.

معمولا آرایشگرها برای رنگ کردن و حالت دادن به مو از دکمه کاهش سرعت که بر روی سشوار است استفاده می کنند. یکی از سشوارهایی که می توانیم به شما پیشنهاد کنیم سشوار خیلی حرفه ای پرومکس مدل ۷۴۳۳ است. در مطالب بعدی سعی می کنیم ویدیو کار کردن با این سشوار را خدمت شما قرار دهیم.

 

۷- المنت سشوار

 

حتما تا به حال اسم المنت های سرامیگی را شنیده اید. این گونه المنت در سشوارهای نسل جدید بیشتر دیده می شود. و دلیل آن این است که برق خیلی کمی مصرف می کنند. به همین خاطر جزو سشوارهای بسیار گران محسوب می شوند. عملکرد این گونه سشوارها به این صورت است که مو را از بیرون و داخل گرم کرده و سبب می گردد که مو سریعتر خشک گردد. و باعث حالت دهی بهتر مو می شود. یکی دیگر از مزیت های این گونه سشوار کمتر داغ شدن دستگاه است که عمر دستگاه را بیشتر کرده و کارکرد بیشتری با توجه به افزایش مدت زمان مصرف دارد. و تاثیر بسیار خوبی بر روی سلامت مو خواهد داشت.

 

درست است که مزیت های زیادی این سشوار ها دارند اما یکی از معایب این دستگاه حساس بودن المنت به ضربه است که خیلی زود باعث شکستن المنت می گردد. اگر سشوار از دستتان به زمین بیفتد ممکن است آسیب ببیند و بشکند. تقریبا درصد خیلی زیادی از المنت ها از جنس نیکل می باشند و به تعداد خیلی کم از نوع المنت های سرامیکی در بازار موجود است.

 

۸- امکانات جانبی یک سشوار خوب

 

در هنگام کار با سشوار متوجه می شوید که هر چقدر امکانات سشوار بیشتر باشد لذت استفاده از دستگاه را بیشتر خواهد کرد. مثلا داشتن امکاناتی از قیبل دیسپانسر و متمرکز کننده و ماساژور بسیار پر اهمیت است. حتی داشتن حلقه آویز سشوار و داشتن طول سیم برق بلندتر بسیار در هنگام کار کمک کننده خواهد بود. پس در هنگام خرید دقت کنید که این امکانات را داشته باشد.

 

مهمترین نکات و روش استفاده صحیح از سشوار

 

استفاده صحیح و اصولی از دستگاه سشوار و یا هر وسیله دیگری باعث به حداقل رساندن آسیب در هنگام کار با آن می شود. قبل از استفاده از هر وسیله ای باید علم و آگاهی لازم در موردش را داشته باشیم. حتما می دانید که قبل از استفاده از سشوار باید مقداری مو خشک باشد و موهای خیس را هرگز با سشوار خشک نکنید و قبل از استفاده با حوله موی سر را خشک کنید و بعد سشوار بزنید. اگر به موهای خیس سشوار بزنید مو دچار آسیب دیدگی می شود و حتی ممکن است به ساقه مو آسیب جدی وارد شده و مو خوره ایجاد گردد.

 

از درجه حرارت بالا برای خشک شدن مو استفاده نکنید و دمای سشوار روی متوسط قرار دهید. اگر یکدفعه و به صورت ناگهانی دمای خیلی زیاد را به مو وارد کنید باعث می شود که مو سلامت و زیبایی خود را از دست بدهد. در هنگام استفاده سشوار را فقط به صورت طولانی روی یک قسمت از مو قرار ندهید و از سرهای پخش کننده حرارت استفاده کنید که باد را به روی موها پخش کند. حتما به مواردی که گفته شد توجه بیشتری داشته باشید و این نکات را رعایت کنید تا همیشه موهای خوب و سالمی داشته باشید.

 

معرفی چند نمونه مدل سشوار خوب با قدرت بالا

 

در این قسمت چند مدل سشوار خانگی و نیمه حرفه ای و حرفه ای که برای کار در منزل و همچنین استفاده در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مناسب هستند را خدمت شما معرفی می کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *