نگاهی دقیق تر به برنامه های Rovio پس از Angry Birds

دورانی که پرندگان خشمگین محبوب ترین بازی موبایل دنیا بود به پایان رسیده است. در عوض، Rovio Entertainment، شرکت سازنده این بازی، از همه می‌خواهد که Angry Birds را فراموش کنند و روی بازی‌های جدید و دیگر سرمایه‌گذاری‌های خود تمرکز کنند.

از زمان عرضه بازی اصلی Angry Birds در سال ۲۰۰۹، Rovio دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های زیادی و همچنین یک فیلم انیمیشن بلند منتشر کرده است. با این حال، هیچ یک از آنها نتوانست به موفقیت بازی اصلی برسد. در نتیجه، Rovio تمرکز خود را از فرنچایز پرندگان خشمگین و پروژه های دیگر تغییر داده است.

این شرکت سرمایه‌گذاری زیادی در توسعه بازی‌های موبایلی جدید مانند Battle Bay و Small Town Murders و همچنین کنسول‌ها و بازی‌های PC مانند Angry Birds Evolution کرده است. Rovio همچنین یک پلتفرم بازی به نام Hatch راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد به بازی های رایگان در تلویزیون خود دسترسی داشته باشند.

علاوه بر سرمایه‌گذاری‌های بازی، Rovio در حوزه‌های دیگر نیز گسترش یافته است. آنها یک پارک موضوعی در فنلاند افتتاح کرده اند و در حال برنامه ریزی برای افتتاح پارک های بیشتری در آینده هستند. آنها همچنین با عرضه کتاب‌ها و کمیک‌هایی بر اساس فرنچایز پرندگان خشمگین وارد دنیای نشر شده‌اند.

Rovio همچنین با یک بازی واقعیت افزوده بر اساس فرنچایز Angry Birds به آینده نگاه می کند. این شرکت همچنین در حال آزمایش واقعیت مجازی است و در حال حاضر در حال توسعه یک بازی به نام Angry Birds VR: Isle of Pigs است.

با تمام این پروژه های جدید، واضح است که Rovio می خواهد همه فرنچایز Angry Birds را فراموش کنند و روی سرمایه گذاری های جدید خود تمرکز کنند. در حالی که باید دید آیا این پروژه های جدید به اندازه بازی اصلی موفق خواهند بود یا خیر، واضح است که Rovio به آینده نگاه می کند تا همچنان یک بازیگر اصلی در صنعت بازی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *